Jak reagować na wysokie temperatury podzespołów?
Twój laptop jest zbyt gorący? W takiej sytuacji musisz błyskawicznie reagować. W przypadku bezczynności należy liczyć się z tym, że żywotność poszczególnych komponentów ulega znacznemu skróceniu. Co powinniśmy robić, kiedy temperatury podzespołów stają się zbyt wysokie? W jaki sposób reagować? Jak zmniejszyć temperaturę części? Jeśli szukasz odpowiedzi na te nurtujące pytania, zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.
Sprawdź temperaturę poszczególnych komponentów
Gdy zauważamy niepokojący problem z nadmierną temperaturą, powinniśmy zapoznać się z tym, jaka jest skala naszego problemu. W tym celu powinniśmy sprawdzić, jakie są dokładne wartości. W tym celu nie obędzie się bez pobrania specjalistycznego oprogramowania, które znajdziemy wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Kiedy uda nam się znaleźć to czego szukamy, możemy zainstalować aplikację i rozpocząć pomiary. Po krótkim czasie powinniśmy otrzymać niezbędne informacje w tabeli zbiorczej bądź w innej formie, w zależności od tego, jaki program wybraliśmy. Jeśli temperatura nieznacznie odstaje od norm możemy przejść do podstawowych działań.
Jak zmniejszyć temperaturę części?
Do problemów z nadmierną temperaturą nie dojdzie w przypadku modelu Dell Latitude 7520, ze względu na fantastyczny układ chłodzenia. W przypadku starszych laptopów, strzałem w dziesiątkę może okazać się podkładka chłodząca. Alternatywnym rozwiązaniem jest podstawowa optymalizacja laptopa. Warto także przeskanować urządzenie programem antywirusowym, a w ostateczności sformatować twardy dysk.