Wybór odpowiedniego laptopa biznesowego nie należy do najłatwiejszych

Laptop biznesowy – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego laptopa biznesowego nie należy do najłatwiejszych. Zapewne chcielibyśmy, aby był on wydajny, kompletny, funkcjonalny, a także nie zacinał się. Zanim podejmiemy decyzję, jaki model dokładnie wybrać, należy wcześniej odpowiednio się zastanowić, gdyż jest to dość droga inwestycja, którą kupujemy tylko i wyłącznie raz na jakiś czas. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego urządzenia, aby było jak najlepsze.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru laptopa?

Wybór odpowiedniego laptopa biznesowego nie należy do najłatwiejszychNajłatwiej jest to wytłumaczyć na podstawie przykładowego modelu Dell Latitude 9510 2-in-1. Wyposażony jest w takie podzespoły jak wydajny procesor 4-rdzeniowy Intel Core i5 10210U, zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics, dysk twardy SSD o standardowej pojemności 256 gigabajtów, 8 gigabajtów pamięci RAM, kartę sieciową, a także kartę dźwiękową. Właśnie na te podzespoły powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Dell Latitude 9510 2-in-1 posiada z pewnością świetny procesor. Aby to bez problemu stwierdzić, wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników: ilość rdzeni, taktowanie procesora, a także na jego architekturę. W przypadku tego pierwszego kryterium, 4 rdzenie są zdecydowanie wystarczające, aby wykonywać nawet najbardziej zaawansowane procesy. Od taktowania zależy, ile procesów jest w stanie wykonać CPU w ciągu sekundy. W każdym z tych przypadków im wartość jest wyższa, tym lepiej.

Warto także zwrócić uwagę na dysk twardy. Dell Latitude 9510 2-in-1 posiadający SSD o pojemności 256 gigabajtów jest dobrym rozwiązaniem. Dyski typu SSD są znacznie szybsze od ich starszych poprzedników HDD, natomiast pamięć 256 gigabajtów z pewnością wystarczy nawet osobom, które posiadają ogromne ilości danych.

Biznes zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com
awatar autora
Wojciech Wieczorek Konsultant
Nazywam się Wojciech Wieczorek i odkąd pamiętam, fascynowało mnie łączenie wiedzy technicznej z praktycznymi potrzebami biznesu. Jeszcze w czasach liceum przyjmowałem drobne zlecenia na naprawy i konfiguracje komputerów, a potem zauważyłem, jak wielki potencjał drzemie w realizacjach na szerszą skalę – zwłaszcza w branży inżynieryjnej, gdzie stabilny i wydajny sprzęt ma kluczowe znaczenie.