Laptopy – średniej wielkości urządzenia, które używane w prawidłowy sposób mogą okazać się niezwykle pożyteczne. Codziennie miliony użytkowników z ich pomocą przegląda strony internetowe, gra w gry, słucha muzyki. Dla części z nich jest to również podstawowe narzędzie pracy. W biznesie sprawny laptop może znacząco poprawić nasze wyniki, wystarczy w odpowiedni sposób go używać. Niestety po czasie notebook zaczyna się zacinać, wszelkie procesy wykonywane są zdecydowanie wolniej, a uruchamianie komputera zajmuje wieczność. Dlaczego tak się dzieje? W jaki sposób to zmienić? Co zrobić, aby zwiększyć wydajność sprzętu? Na to i na inne pytania odpowiada ten artykuł.
Dlaczego laptop po czasie zaczyna się zacinać?
Ciężko jednoznacznie stwierdzić przyczynę zacinania się naszego urządzenia. Jedną z możliwości są przestarzałe podzespoły. HP ProBook 445 G7 posiadający procesor AMD Ryzen 7, kartę graficzną AMD Radeon Vega 6, 14 calowy ekran Full HD oraz dysk twardy SSD o wielkości 266 gigabajtów, nie będzie miał problemów z wydajnością. Wysokiej jakości części komputerowe gwarantują stabilne działanie komputera. Kolejną przyczyną może być zapełniony dysk twardy. W tym celu warto usunąć programy, które nie będą już nam potrzebne oraz usunąć przestarzałe pliki.
Jeśli nadal mamy problemy z płynnością świetnym pomysłem może okazać się sformatowanie komputera. Zanim przystąpimy do tego procesu, warto wcześniej zrobić kopie zapasowe najważniejszych plików. Pomimo, że nie jest to skomplikowana czynność, przez przypadek możemy pozbyć się danych, które są dla nas niezwykle istotne. Jeśli poprawa nie nastąpiła dobrym pomysłem może okazać się sprawdzenie temperatury poszczególnych podzespołów. Jeśli jest ona za wysoka, może to prowadzić do ogólnego spadku wydajności. Jeśli żadna z porad nie okaże się pomocna, warto wybrać się do serwisu.
Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com