Współczesny świat nauki i biznesu wymaga rozwiązań innowacyjnych w każdej dziedzinie, a podstawowym narzędziem pracy wielu profesjonalistów są laptopy
Laptopy / Laptopy Lenovo / Lenovo ThinkPad

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 – wysoce mobilny laptop dla profesjonalistów

Współczesny świat nauki i biznesu wymaga rozwiązań innowacyjnych w każdej dziedzinie, a podstawowym narzędziem pracy wielu profesjonalistów są laptopy. Urządzenia adresowane do tej grupy odbiorców muszą spełniać wysokie wymogi, by sprostać najbardziej zaawansowanym zadaniom. Najchętniej nabywanymi przez profesjonalistów laptopami są bez wątpienia ThinkPady, zwłaszcza z linii X. Firma Lenovo ma na swoim koncie wiele wspaniałych urządzeń z tej serii, a jednym z najnowszych jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7, występujący w wielu wariantach.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 – urządzenie dla najbardziej wymagających

Współczesny świat nauki i biznesu wymaga rozwiązań innowacyjnych w każdej dziedzinie, a podstawowym narzędziem pracy wielu profesjonalistów są laptopyLenovo ThinkPad X1 Carbon 7, to generacja laptopów dla najbardziej wymagających, która zarówno pod względem jakości wykonania, jak i wydajności nie ma sobie równych. Sercem każdego z nich są niskonapięciowe procesory Intel ósmej generacji — Whiskey Lake U. Jak na nowoczesny sprzęt biznesowy przystało, urządzenia Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 wyposażone zostały w imponujący zestaw łączy, na które składają się jeden port USB 3.1, dwa porty Thunderbolt 3, złącze HDMI. Nie brakuje także jacka 3.5 mm. Warto zwrócić uwagę na brak złącza RJ-45, co w nowoczesnych laptopach biznesowych staje się już powoli standardem.

Doskonałe matryce i wysoka mobilność

Konsumenci dysponują kilkoma rodzajami matrycy do wyboru. W zależności od potrzeb mogą zdecydować się na wyświetlacz o rozdzielczościach FULL HD, WQHD lub 4K. Za wyświetlanie grafiki odpowiada wydajny układ Intel UHD 620. Do niezwykle miłych dodatków należy wsparcie dla Dolby Vision HDR i standardu Dolby Atmos, a także czterordzeniowy DSP. Urządzenie jest także wyposażone w najnowsze rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa.

Wielkim jego plusem jest niebywała mobilność, gdyż waga urządzenia to zaledwie 1,11kg, a bateria wystarcza aż na 15 godzin pracy z dala od gniazdka elektrycznego, co umożliwi wykonywanie zadań także podczas długich podróży służbowych, podczas których dostęp do gniazdka elektrycznego może nie być łatwy.